Каналізація, зовнішня чи внутрішня передбачає самопливний випуск стічних вод, який проходить від будинку до локального очисної споруди, що називається септиком, а також – випуск очищеної води з септика в водовідвідну канаву.

 

Далі в статті будуть розглянуті проектування, влаштування, монтаж і прокладка зовнішньої каналізації. Крім цього ви дізнаєтеся, яким повинен бути ухил зовнішньої каналізації, а також – що із себе представляє система зовнішньої каналізації.

Зовнішні мережі каналізації

 

Система зовнішньої каналізації найчастіше представляє із себе:

 

Септик – ємність, де відстояний осад перегниває без доступу повітря. Такі ємності надійні, досить прості у використанні, відносно недорогі, їм не потрібні енергетичні витрати. Однак, септик не забезпечує стовідсоткову очистку стічних вод і йому потрібно періодична заміна фільтруючого завантаження. При установці септика виробляється велика кількість підготовчих робіт. Якщо ви вирішуєте використовувати септики, то майте на увазі, що потрібно забезпечити можливість під’їзду ассенізаторской машини.

 

Угбоя – установку глибокої біологічної очистки. У такій системі стічні води піддаються механічної та біологічної очистки в умовах підвищеного тиску. Система забезпечує більш високу, якщо порівнювати з септиками ступінь очищення стоків, не вимагає спеціального обладнання, а також – може бути встановлена ​​в будь-якому зручному для користувача місці. Зрозуміло, ціна такої установки вище, ніж простий септик. Крім цього для її повноцінної роботи потрібне підключення електрики.

Зовнішня каналізація пвх

 

Труби для каналізації можуть бути зроблені з різних матеріалів. Якщо вам потрібен найоптимальніший варіант за ціною і технічними характеристиками, то це, звичайно ж, труби з ПВХ. Всі фасонні частини таких труб також виконані з ПВХ. Такі вироби не схильні до гниття, вони дуже міцні, легкі, а також – стійкі до агресивного середовища.

 

Згідно СНиП 3.05.04-85 Зовнішні мережі та каналізація, якщо у вас встановлена ​​зливова каналізація зовнішня, то для правильного її функціонування ухил труби в бік каналізаційного пристрою повинен становити 2 сантиметра на метр труби. Тільки в такому разі фракції стічних вод точно не будуть осідати на стінках труб і тим більше – утворювати засмічення.

 

Після проведення всіх підготовчих робіт, можна копати траншею, яка повинна бути трапецієподібної форми. На дно траншеї укладається піщана подушка, яка формує необхідний ухил. Після цього – труби, які відсипаються піском і закриваються вийнятим грунтом.

 

Створення зовнішньої каналізації дозволить вам добитися цілком комфортних умов для проживання в заміському будинку.

Залишити відповідь