Дренаж дачної ділянки виконується паралельно з розробкою проекту заміського будинку. При створенні дренажу, а точніше при його конструюванні, важливо враховувати багато факторів. Сюди відноситься і рельєф території, і склад грунту, і кількість атмосферних опадів. Крім цього при влаштуванні дренажної системи на дачі необхідно знати, чи знаходиться ділянка в низині або в місці з великим рівнем грунтових вод, чи є поблизу природні водойми, а також – враховано чи проектом використання простору під будинком.

Пристрій дренажної системи на дачі вважається важливою умовою благополуччя рослин і зручності садівників. Тому спорудження ефективної дренажної системи, яке здійснюється відразу після вимірювання ділянки та її планування, є одним з необхідних видів роботи при проектуванні або реконструкції саду.

 

Типи і завдання систем дренажу

 

Відомі два типи систем дренажу: системи глибинного та поверхневого дренажу. Система, яка включає в себе підземні канали з трубами, по яких вода стікає за межі земельної ділянки в спеціальний колектор або в колодязь, називається глибинним дренажем. Метод водовідведення на територіях з близьким заляганням грунтових вод, який застосовується для відводу з поверхні ділянки, доріжок, а також дахів будівель талій, паводкової та дощової води, називається поверхневим дренажем.

Завдання дренажу, створеного на дачі своїми руками:

зниження рівня грунтових вод;

оперативний відвід талих вод, що дозволяє використовувати ділянку відразу після відтавання мерзлоти;

відведення води від довгих опадів, в основному в глинистих грунтах.

 

За своїм типом дренаж може бути закритим (з використанням дренажних труб), відкритим (дренажні канави) або засипним (гравійним, цегляним).

 

Для того, щоб зробити відкритий дренаж, необхідно прокопати відкриті дренажні канави шириною 0,5 м вздовж ділянки і глибиною 0,6 – 0,7 м, стінки канави скошують під кутом 30 º. Призначення відкритого дренажу – у можливості відводити поверхневу воду під час танення снігів і дощу. Такі дренажні системи вирішать проблему стоку води в тому випадку, коли ділянка розташовується на схилі. Дренажні канави, викопані навпроти схилу, перехоплюють стікаючу зверху воду і відводять її за межі земельної ділянки в спільний поздовжній водотік.

 

Для закритого дренажу потрібно траншея глибиною 0,5 – 1,5 м і шириною 0,25 – 0,5 м, яка викопується з невеликим ухилом у бік або природного водотоку, або в бік дренажного. На підготовлену заздалегідь подушку укладаються дренажні труби з обмоткою з геотекстилю. Після цього траншея заповнюється щебенем і піском, при цьому формується водонесучих шар. Далі траншея засипається грунтом, а поверх нього кладеться шар дерну. Все. На цьому створення дренажу завершено.

Залишити відповідь