Змонтувати самостійно каналізацію у власному будинку або замінити відслужили каналізаційні труби – завдання здійсненне, хоча і не проста. При заміні каналізаційних труб найскладніше – демонтаж старої системи. У даній статті ми поговоримо про демонтаж старих каналізаційних труб та монтаж нових труб на їхнє місце.

 

Демонтаж старих каналізаційних труб

 

Якщо стара каналізаційна система перестала вселяти вам довіру і мали місце збої в її роботі, є сенс її замінити цілком, не обмежуючись заміною окремих елементів.

 

 

Якщо схема старої системи цілком влаштовує, досить просто поміняти труби. Якщо ж ви хочете змінити існуючу схему каналізаційної системи, то це зажадає складання нового проекту, і без допомоги фахівця не обійтися.

 

 

Якщо раніше при влаштуванні каналізації застосовувалися металеві труби, то сьогодні для цих цілей частіше використовують пластикові, за всіма характеристиками перевершують труби з металу. Вони і легше, і дешевше, і не схильні до корозії. Багато домовласники проводять заміну каналізаційних труб з металу на пластикові в профілактичному порядку, не чекаючи появи проблем в роботі каналізації.

 

 

 

Будьте готові до того, що демонтаж і монтаж каналізаційних труб – справа досить «брудна». Цілком можливо, що десь доведеться розібрати стіну і розкрити підлогу.

 

 

Найбільших зусиль зажадає демонтаж колектора. У цьому випадку доведеться виконати великий обсяг земляних робіт, щоб витягти стару чавунну трубу.

Монтаж каналізаційних труб

 

Для початку замінюємо всі каналізаційні відводи на сантехнічному обладнанні. Варто зауважити, що під час заміни каналізації дуже зручно змінювати і сантехніку.

 

 

Старий чавунний трійник замінюємо на пластмасовий новий.

 

 

Новий каналізаційний колектор будемо складати з пластмасових труб діаметром 200мм. Монтаж каналізаційних труб колектора буде здійснюватися таким чином, щоб вони вставлялися одна в іншу, при цьому розтруб має бути спрямований догори.

 

 

При використанні старої траншеї під установку колектора, обов’язково потрібно відстежити, щоб, по-перше, колектор щільно ліг на грунт. Якщо між грунтом і трубою є просвіти, то, значить, потрібно зробити підсипку з піску.

 

 

По-друге, за допомогою рівня обов’язково треба перевірити, чи дотриманий ухил колектора від будинку в бік очисної споруди. Він повинен становити від одного до п’яти градусів. Цього достатньо, щоб забезпечити самопливного системи.

 

 

У тому випадку, якщо траншея під колектор прориті недостатньо глибоко, вище точки промерзання грунту, колектор слід утеплити.

 

 

Для кріплення каналізаційних труб використовуються компенсаційні муфти і кріпильні хомути. Відстань між місцями жорсткого кріплення труб не повинна перевищувати 1 м. Кріплення не можна встановлювати на поворотах труб, а тільки на рівних ділянках, причому не ближче, ніж в 15 см від коліна.

 

 

Заміна каналізаційних труб – справа досить клопітка і дороге. Але, виконавши монтаж каналізаційних труб за всіма правилами, ви забезпечите собі безперебійну роботу каналізаційної системи на десятки років.

Залишити відповідь