Технологій укладання бетону існує не так багато, однак все-таки необхідно враховувати, на яке основу і при якій температурі відбувається укладання бетону. Взагалі, цей процес досить трудомісткий і, як правило, складається з декількох етапів. Давайте розглянемо кожен з них детальніше.

підготовка

 

1.Підготовка підстави і опалубки. До цього етапу відносяться роботи з очищення підстави і опалубки від бруду, укладанні ізоляційного матеріалу, перевірка арматури і так далі. Перед укладанням бетону в дерев’яну опалубку дошки попередньо змочують водою. Це необхідно для того, щоб після заливки дошки не вбирали вологу з бетонної суміші.

укладання

 

2. Укладання бетонної суміші. Існує три основних способи укладання бетону: це укладання з ущільненням, укладання бетону литтям (як правило, цей метод використовується за наявності в бетонній суміші суперпластифікаторів), і третій метод це напірна укладка.

 

 

Для того, щоб забезпечити монолітність бетонованою конструкції, необхідно уникати перерв в укладанні монолітного бетону. Але іноді цього уникнути неможливо (наприклад, роботи ведуться тільки в денний час). У цьому випадку виникають так звані робочі шви. Такі місця є найбільш слабким місцем у конструкції, тому розташовувати їх слід в тих перерізах, де вони не зможуть впливати на характеристики міцності конструкції.

ущільнення

 

3. Ущільнення бетонної суміші. Це необхідно для того, щоб бетон став однорідною масою і придбав високу міцність.

 

Для ущільнення бетону, як правило, використовують метод вібрування (за допомогою спеціальних вібраторів), але іноді можуть застосовуватися і ручні способи укладання бетону. Це штикування (за допомогою шуровок) і трамбування.

Залишити відповідь