Розводка труб водопостачання своїми руками – завдання складне, але цілком здійсненне, якщо до неї поставитися з усією серйозністю. Можливо, доведеться взяти консультацію у фахівця, але при бажанні все можна зробити самостійно.

Для того щоб виконати монтаж або заміну труб своїми руками, вам знадобляться спеціальні інструменти та апарати для різання і спайки труб. Знадобляться ключі, плашка для нарізування різьблення, трубогиби.

Визначтеся, з якого матеріалу труби ви будете монтувати. Сьогодні найбільшого поширення набули поліпропіленові та металопластикові труби. Кращим варіантом вважається монтаж водопроводу з мідних труб, так як вони довговічні, не піддаються корозії і абсолютно екологічні. Їх єдиний недолік – дорожнеча.

 

Заміна труб своїми руками

 

Перед тим, як почати роботу, забезпечте собі безпеку, повністю перекривши воду.

Після того, як ви видалили старі труби, приготуйте перехідники, щоб з’єднати їх з новими трубами. Насамперед, після обрізки старої труби, візьміть плашку і зробіть на обрізаному кінці різьблення. Це дозволить з’єднати стару трубу з новою. Зроблена вами різьба повинна за всіма параметрами відповідати різьбленні на приготованому перехіднику.

Якщо ви вирішили виконувати монтаж пластикових труб своїми руками, то скористайтеся перехідником з металу на поліпропілен.

Купуючи нові труби, беріть такого ж розміру, якого були старі, це допоможе уникнути зайвих проблем із з’єднаннями. Придбайте фільтри для установки на трубах гарячої та холодної води. Завдяки фільтрам змішувачі та інша сантехніка працюватимуть без збоїв. Монтуються фільтри після контрольного вентиля.

 

Всі місця різьбових з’єднань труб ущільнюються за допомогою клоччя.

 

При монтажі пластикових труб своїми руками, не обійтися без спеціального паяльника, так як поліпропіленові труби не можуть з’єднуватися з фітингами в холодному стані.

При виборі труб врахуйте, що деякі пластикові труби при температурі вище 50 градусів деформуються, отже, їх краще не купувати, і вже точно вони не підійдуть для підведення гарячої води. Розгляньте зріз труби. Критерієм якості є співвісність внутрішньої і зовнішньої стінок.

Якщо вам належить самостійна заміна труб водопроводу, то подумайте, може, слід заодно замінити і каналізаційні труби своїми руками, а так само і застарілі сантехнічні прилади. Це, звичайно, буде великий обсяг робіт, але виконавши його одного разу, ви довгі роки не будете повертатися до цієї проблеми.

 

Монтаж мідних труб своїми руками

 

Якщо ви вирішили виконати монтаж труб своїми руками, віддавши перевагу мідним трубам, то у вас, при грамотному підході, вийде водопровід виняткової надійності. Як методи з’єднання в цьому випадку використовуються пайка і метод різьбових з’єднань.

При монтажі мідних труб своїми руками частіше використовується пайка. Для цього необхідно буде придбати спеціальну газовий пальник і витратні матеріали для пайки – флюс і припій.

Щоб розводка труб своїм руками не перетворилася на проблему, складіть попередньо схему розводки. Покажіть її фахівця. Прорахуйте, скільки і яких труб і фітингів вам знадобиться, приготуйте інструмент. Якщо при роботі все буде під рукою, то самостійна заміна або проводка труб може бути виконана вами за один день.

Надаємо дому закінчений вигляд, встановлюючи водостічні труби і ковпак на трубу своїми руками.

Після того, як ви повністю налагодили роботу водопроводу та каналізації, задумайтеся про те, щоб зберегти від руйнування під дією зовнішніх явищ пічну або камінну трубу. Для цього існує єдиний спосіб – встановити ковпак на трубу. Своїми руками це зробити цілком можливо. Ковпак на трубу, або флюгарка, – це не тільки декоративний елемент і данина моді. З його допомогою вдається перешкоджати попаданню в димохід вологи. В результаті термін служби труби збільшується в багато разів.

Якщо труба має стандартний розмір, то можна купити готовий ковпак. В іншому випадку його можна замовити в одній з жерстяних компаній. Встановлюють ковпак поперек переважаючого вітряного потоку.

Якщо не продумати відведення дощової води, то можуть трапитися такі неприємності, як протікання даху, підтоплення підвальних приміщень, поява потьоків на фасаді. Ділянка біля будинку після кожного дощу буде нагадувати болотце. Вихід із становища в тому, щоб змонтувати водостічні труби своїми руками.

Однак одних труб недостатньо. Вода потрапляє в труби по водостічних жолобів, які зміцнюються майже паралельно карнизу, з маленьким ухилом у бік труби. Вважається, що для відведення води зі ста квадратних метрів площі даху достатньо однієї труби. Але, звичайно, кількість водостічних труб буде залежати не тільки від розміру, але і від конфігурації даху.

Залишити відповідь