Дренаж будинку – одна з найважливіших складових у пристрої дренажу. Це більш ніж логічно, оскільки підтоплення ділянки не призводить до драматичних наслідків стільки як застояна вода в підвалі будинку.

Дренаж фундаменту, своїми руками виконаний, дозволяє вирішити відразу два завдання. По-перше, усувається підмокання підвальних приміщень, а з іншого осушівается прилегла до будинку територія. Не варто забувати і про те, що дренаж будинку здатний знизити рівень підземних вод до прийнятного рівня на відстані до 8 метрів на глинистому грунті і до 20 метрів на супіски.

Місцеві або автохтонні води, які поповнюються за рахунок атмосферних і намивних вод як схилових, так і тих, що утворюються під час розливу прилеглих річок і водойм, є найбільш підступними. Непередбачуваність таких вод частково обумовлена ​​і механічним складом грунту. Так, наприклад, піски і супіски, які відрізняються слабкою водоудерживающей здатністю і високою проникністю, добре пропускають воду, тому поведінка підземних вод легко візуалізується під час сильних дощів. У зв’язку з цим власник заміського будинку може залишатися в щасливому невіданні до моменту поки осінні затяжні дощі або швидкий схід снігу навесні не приведуть до затоплення підвалу.

 

Як уникнути затоплення фундаменту

 

Пристрій дренажу навколо будинку допомагає уникнути дії верховодки на фундамент. Дренаж будинку, своїми руками створений, служить для своєчасного відведення води.

Це усуває її тиск на вже існуючу гідроізоляцію фундаменту. Перш ніж закладати дренаж фундаменту будинку, необхідно провести невеликі розрахунки. Дренаж найпростіше створювати на деякій відстані від будинку для того, щоб не підкопуватися під фундамент будинку. У такому випадку між стінами фундаменту і дренажної траншеєю залишається прошарок з глини. Це в даному конкретному випадку відіграє роль глиняної гори, яка затримує струм води до фундаменту, якщо та буде швидко надходити до дренажу будинку.

Дренажними трубами в такій системі служать двошарові труби, що відрізняються підвищеною жорсткістю, яка необхідна для протистояння навантажень на стиск, неминуче зростаючим зі збільшенням глибини закладки дрен. Прокладають дренажні труби, як правило, уздовж стін фундаменту, для того, щоб знизити глибину їх закладання і витрати на матеріали і земляні роботи. Але, незважаючи на це, дрени відсувають від стін фундаменту в місцях невеликих еркерів та інших виступів, оскільки велика кількість поворотів дренажу будинку загрожує збільшенням числа оглядових колодязів. Такі колодязі дозволяють візуально оцінювати стан дренажної мережі. Тому оглядові колодязі ставляться у всіх місцях повороту і змикання трьох і більше дрен.

Існує ще кілька способів осушення фундаменту, в цій статті було розглянуто тільки один варіант – дренаж навколо будинку.