До ціх пір існують Житлові будинки та підпріємства, в якіх системи водовідведення та водопостачання проходять за старими проіржавілім залізнім трубах. В ідеальному варіанті Такі труби, звичайна ж, вімагають термінової заміні. Краща альтернативою морально и фізічно застарілому залозу є Пластикові труби. Безперечні плюси таких труб: висока міцність, стійкість до перепадів температур и механічніх пошкоджень, а також – ті, Що Такі труби не піддаються корозії.

Пайка пластикових труб

 

Такі труби при необхідності легко замініті. Пластикові труби Легкі, гнучкі, не потребують спеціальної Техніки для доставки. Ще одна не Менш Привабливий рису – доступність пластикових труб. Віробляються смороду Як в России, так и за кордоном. Варіантів по конфігурації и формам незліченну кількість и Завжди можна підібраті прійнятній ВАРІАНТ.

Технологія пайки пластикових труб не так складна, проте, мало хто знає про те, як правильно паяти пластикові труби, саме тому монтаж систем каналізації та водопостачання краще довірити професіоналам, і лише при необхідності проводити виконання робіт самостійно.

 

Пайка поліетиленових та пластикових (металлопластікових) труб на увазі те, що у вас в наявності є наступний інструмент: праска, паяльник або інший апарат для пайки пластикових труб. Плюс важлива наявність тренування і вправності. Приступаючи до робіт, візьміть паяльник, нагрійте його, потім помістіть на насадку трубу і також перехідник. Для того, щоб не перегріти пластик, необхідно почекати не більше 30 секунд.

 

Потренуйтеся. Для цього досить зробити 3-4 пайки. Після чого – спробуйте розрізати і уважно розглянути отриманий стик. У випадку, якщо ви зробили все правильно, приступайте до монтажу системи. Не забувайте, що труба повинна обов’язково кріпитися кронштейнами до стіни через кожні 50 сантиметрів. Закінчивши монтаж, перевірте вашу систему на герметичність. Правильна її установка – гарант роботи на довгі роки. Виконавши всього лише раз подібну роботу, пайка пластикових труб опалення здасться вам самим легким завданням з усіх можливих.

Зазвичай припої продаються у вигляді дроту або прутиків.

 

Необхідне обладнання для пайки мідних труб

 

Перед тим, як паяти мідні труби, придбайте все необхідне обладнання.

Інструмент для пайки мідних труб необхідний наступний:

Пальник для пайки мідних труб. Зазвичай вона продається в комплекті зі шлангами, підключаються до балона з газовою сумішшю. У той же комплект, як правило, входить докладна інструкція по пайку мідних труб, яку слід неодмінно вивчити перед початком робіт. В інструкції початківці майстри зазвичай знаходять всі відповіді на питання про те, як правильно паяти мідні труби. Яка газова суміш потрібна для роботи купленої вами пальники, зазвичай роз’яснюється в інструкції з експлуатації інструменту та пайку мідних труб. Але найчастіше використовується суміш пропан-бутан-повітря або пропан-повітря.

Ножівка по металу для різання труб в розмір або труборіз.

Ручний калібратор для зовнішнього і внутрішнього діаметра труб. Наявність цього інструмента не обов’язково, але дуже бажано.

 

Окрім обладнання для пайки мідних труб, в необхідній кількості придбайте витратні матеріали, про які вже йшлося: припой і флюс для пайки мідних труб.

Фітинги для мідних труб

 

Так називаються з’єднувальні елементи, без яких пайка мідних водопровідних труб неможлива.

 

Фітинги для мідних труб випускаються самих різних видів: прямі, куточки на 90 градусів і на 45 градусів, трійники і хрестовини.

 

В принципі, технологія пайки мідних труб не дуже складна. Але, перш, ніж приступати до роботи з монтажу водопроводу, слід виконати кілька тренувальних швів, навчитися користуватися інструментом для пайки мідних труб.

 

Пайка водопровідних труб своїми руками пройде успішніше, якщо у вас буде можливість звернутися до фахівця, який зможе дати практичні поради, щодо того, як правильно паяти мідні труби.

 

Деякі правила пайки водопровідних труб

Не можна споювати встик труби і фітинги. Тільки в тому випадку, якщо з’єднуються елементи мають діаметр 108 мм і більше, а товщину стінок не менше 1,5 мм, їх можна спаяти встик.

Після того, як монтажний зазор заповнили припоєм, не можна рухати щодо один одного спаюється частини. Слід дочекатися повної кристалізації припою

Після того, як ви закінчили паяти мідні труби і повністю завершили монтаж водопроводу, потрібно провести промивку системи. Справа в тому, що залишки флюсу усередині водопроводу можуть викликати корозію металу.

Залишити відповідь