Дренаж – одна з головних складових комплексу заходів в рамках благоустрою садової ділянки. Дренаж ділянки – це не тільки заходи, які спрямовані на підвищення комфортабельності ділянки у вологу погоду і створення відповідних умов для життєдіяльності рослин. Дренаж садової ділянки проводиться також і з метою осушення надмірно зволоженого фундаменту розташованих на ділянці будівель.

Осушення ділянки, дренаж

 

Пристрій дренажу на ділянці необхідно, якщо на ділянці без видимих ​​причин гинуть рослини, а дощова і тала вода в окремих його місцях застоюється на кілька тижнів. Залежить зовнішній вигляд ділянки в чому від тих зелених насаджень, які на ньому ростуть. Чи будуть життєздатні рослини, висаджені на такій ділянці, в свою чергу, визначається виходячи зі стану грунту. В ідеалі грунт повинен бути родючим і добре зволоженою. Однак, такі грунти на садових ділянках – велика рідкість, особливо це стосується показника вологості.

 

Далі поговоримо про те, як зробити дренаж на ділянці і які бувають дренажні системи садових ділянок.

Коли необхідна дренажна система

 

Пристроєм зливової системи дренажу ми рекомендуємо займатися відразу ж після будівництва будинку. Призначення такої системи тому, що вона покликана відводити воду, що стікає з поверхні даху. Наявність система дренажу дозволяє забезпечити збереження вимощення і запобігти надмірне зволоження рослин на прилеглій до будинку території.

 

Крім цього створюючи дренаж ділянки своїми руками, не забудьте і про те, що необхідно створити підземні канали, по яких вода буде відводитися від будівель і здійснюватися пониження рівня грунтових вод. Вода в таких системах виводиться за межі ділянки або в спеціально обладнаний водоприймач.

 

Обсяг майбутніх дренажних робіт визначається за допомогою гідрологічної розвідки. Такі роботи передбачають обстеження грунту, визначення рівня залягання грунтових вод, оцінку рельєфу місцевості, а також – ряд інших заходів. В ідеалі займатися пристроєм дренажу садової ділянки краще на стадії ландшафтного проектування. Це дозволяє повністю приховати дренажні споруди, щоб вони не чинили впливу на естетичні достоїнства ландшафту.

Залишити відповідь