Враховуючи, що фундамент є основою будь-якої будівлі, до його заливці потрібно підходити особливо ретельно. Якщо Ви зважилися здійснювати заливку фундаменту своїми руками, то прочитайте цю статтю – в ній дані деякі поради по складу і пропорцій бетону для фундаменту, здатні виявитися корисними для цього процесу.

Розмітка

 

Перш за все, будівельний майданчик розмічається. Для цього зручно арматуру і волосінь. Лісочка зручна тим, що вона не розтягується і не провисає. Ширина стрічкового фундаменту звичайного будинку повинна становити не менше 30 сантиметрів, а оптимальною відстанню вважається 40 сантиметрів. Закінчивши розмітку, в землі викопують траншеї за розмірами і конструюють опалубку. Коли всі підготовчі роботи закінчені, можна приступати до основного процесу – заливці фундаменту.

 

Щоб розрахувати необхідний обсяг бетону для заливки фундаменту, потрібно довжину периметра, що включає в себе довжину всіх перегородок, помножити на висоту фундаменту і на товщину стінок, причому всі значення повинні бути в метрах. При розрахунку бетону для фундаменту не забудьте додати ще близько 10 відсотків, що називається, на всякий випадок. Марка бетону, яку Ви оберете, теж має значення. Оптимальною маркою для бетону під фундамент вважається 400.

Заливка

 

Консистенція розчину для заливки повинна бути такою, щоб бетон краще заливався, а не засипався. У крайньому разі, його можна трохи розбавити водою, це цілком допустима процедура, головне дотримуватися пропорції бетону для фундаменту. У процесі заливання розчин потрібно постійно утрамбовувати. Це роблять для того, щоб не виникло повітряних бульбашок. Для цього процесу знадобиться або глибинний вібратор, або сапка або лопата з шматком арматури.

 

При роботі не забудьте про дрібниці. Так, якщо є загроза дощу, то розчин накривають, щоб верхній шар не розчинився. У занадто жарку погоду, навпаки, можна зрідка змочити бетон, щоб він не потріскав.

Залишити відповідь