При ремонті у ванній кімнаті або кухні часто виникає необхідність замінити старі, поржавевшіе, не вселяють довіри водопровідні труби на нові. Сучасні технології передбачають використання поліпропіленових труб. Вони недорогі, міцні, несхильний корозії, і за умови їх якісної пайки, ваш водопровід буде служити вірою і правдою десятки років.

Інструмент для пайки поліпропіленових труб

Купуючи поліпропіленові труби, вибирайте розмір такий же, який мали старі демонтовані труби, інакше можуть бути проблеми із з’єднанням.

З’єднуються поліпропіленові труби за допомогою пайки. Технологія пайки поліпропіленових труб не дуже складна, але припускає наявність спеціального обладнання. Вам доведеться придбати або взяти в оренду спеціальний апарат для пайки поліпропіленових труб. Одразу слід сказати, що він недешевий, мінімум 3-4 тисячі рублів.

Паяльник для пайки поліпропіленових труб – так зазвичай називають цей апарат – необхідний для нагріву з’єднуються кінців труб. Зазвичай апарат для пайки труб має три роз’єми для труб різного діаметру.

Не біда, якщо вам невідомо, як здійснюється пайка пропіленових труб, інструкція, яка додається до приладу, містить точні вказівки на цей рахунок.

Інструкція пайки пропіленових труб повинна бути перед початком робіт вивчена самим ретельним чином. В інструкції до паяльнику містяться самі докладні відповіді на питання, як правильно паяти поліпропіленові труби і на які моменти слід звернути особливу увагу. Крім іншого, вона містить і інформацію про те, які температури витримують різні типи труб; як правильно паяти поліпропіленові труби, поєднуючи їх з фітингами.

Для різання поліпропіленових труб існують спеціальні різаки, купити такий різак теж необхідно. Хоча він може і входити в комплект паяльника.

Технологія пайки поліпропіленових труб

полягає в тому, що підлягають з’єднанню поліпропіленові елементи вставляються у відповідні роз’єми паяльника для пайки поліпропіленових труб. Після нагріву, обидві частини слід відразу ж рівно з’єднати і трохи потримати. Час пайки поліпропіленових труб складає близько хвилини. При з’єднанні елементів з поліпропілену (труб, куточків, перехідників) слід бути дуже уважним, стежити, щоб всі зчепилося рівно.

Пайка труб з поліпропілену – справа не стільки складна, скільки кропітка і вимагає акуратності. Особливо уважно потрібно підійти до використання обладнання для пайки поліпропіленових труб. Ні в якому разі не можна нехтувати правилами безпеки.

 

Етапи роботи

 

Перед монтажем нового водопроводу складаємо його докладну схему. Намічаємо, де будуть розміщуватися крани, фільтри, трійники, поворотні куточки.

Наступний етап – складання окремих частин водопроводу, які потім за допомогою декількох пайок будуть поєднані в цілісну систему. Інструмент для пайки поліпропіленових труб встановлюємо на ніжки, які продаються з ним в комплекті. Пайку поліпропіленових труб, їх з’єднання з іншими елементами зручніше проводити, тримаючи з’єднуються частини горизонтально. Пайка поліпропіленових труб по невеликих ланкам цілком може проводитися однією людиною.

Складніше працювати там, де є необхідність виконати вертикальну пайку поліпропіленових труб.

Перед тим, як паяти пропіленові труби у вертикальному положенні, підготуємо паяльник. З нього слід зняти і скласти ніжки. Труба, що підлягає спайці, повинна бути вже приладнані до потрібного місця, а помічник повинен тримати її рівно, в той час, як ви працюєте паяльником. Інакше нічого не вийде.

Найбільш відповідальний етап роботи – останній, коли з готових ланок спаивается ціла система Обов’язково працюйте з помічником, який буде притримувати в потрібному положенні сполучаються елементи.

Якщо пайка труб з поліпропілену вам належить вперше, добре б запросити в помічники людину, яка вже виконував подібну роботу. Досвід має велике значення, і в деякі моменти грамотний пораду, як правильно паяти поліпропіленові труби, може бути дуже до речі.

Спочатку, при освоєнні цього виду робіт, пайка пропіленових труб буде виконуватися вами зовсім не швидко. Але поспішати не слід, адже при поспіху постраждає якість. А чи потрібні вам протікання?

Набуваючи досвіду, ви навчитеся працювати більш швидко, час, витрачений на пайку поліпропіленових труб скоротитися.

Як знати, з часом, навчившись паяти пропіленові труби, ви, можливо захочете удосконалити не тільки водопровід у своєму помешканні, а й системи каналізації та опалення, і зможете надати допомогу друзям у проведенні ремонту комунікацій.

Залишити відповідь