Враховуючи, що на бетонну основу, як правило, укладаються зовсім різні матеріали, розповімо окремо про кожного з можливих варіантів. Для початку поговоримо про укладання на бетон тротуарної плитки.

Укладання тротуарної плитки

 

Термін служби тротуарної плитки в значній мірі залежить від якості проведення укладальних робіт. Після визначення форми плитки, варіанти колірного рішення і планованого малюнка слід строго розпланувати майданчик і врахувати ухили для стоку води.

 

Звичайно, найчастіше тротуарна плитка укладається на суху суміш, розчин або пісок. Але в ряді випадків планується велике навантаження, наприклад, проїзд вантажних автомобілів. У цьому випадку підстава для укладання тротуарної плитки обов’язково має бути бетонним. Перед початком робіт його слід вирівняти, закрити всі тріщини і очистити від сміття.

Лінолеум на бетон?

 

Наступний пункт нашого інтересу – це лінолеум. Так як при укладанні лінолеуму досить високі вимоги до якості підстави, то бетонну основу неодмінно має бути доведено до максимально рівного стану. Для цього розчином закладають тріщини. А ось технологічні пази бетону, передбачені для зміни його розміру, слід закрити спеціальними еластичними вставками, щоб надалі підстава не здувалося. Важливо також дотримуватися необхідний рівень вологості нижнього шару – вона не повинна перевищувати 85% при температурі 18 градусів.

Паркет

 

Укладання паркету на бетонну стяжку також потребує роботах з вирівнювання підстави. Після цього стяжку слід очистити від сміття і пилу, покрити грунтовкою і дати висохнути. На основу наноситься спеціальна гідроізоляційна мастика, після чого на клей і шурупи кріплять вологостійку фанеру. І тільки потім починається безпосередня укладання паркету. Тут уже можливі варіанти: вибирати клей або цвяхи слід залежно від властивостей паркету.

Черепиця на бетон?

 

Нарешті, укладання кахельної плитки на бетонну підлогу – найбільш підходящий варіант, оскільки бетонну основу не потребує будь-якої додаткової обробки. Вибір між клеєм, розчином або мастикою також роблять виходячи їх властивостей плитки.

 

Залишити відповідь