Каналізаційна система буде служити вірою і правдою десятки років, якщо вона, по-перше, змонтована правильно, по-друге, якщо вона змонтована з труб належної якості. Вибір труб для влаштування каналізації сьогодні великий. Як і раніше користуються попитом чавунні труби.

Чавунні труби для внутрішньої і зовнішньої каналізації

 

Вони довговічні, мають антикорозійне покриття, стійкі до дій агресивного середовища і витримують температуру до 400 градусів. Сучасні чавунні труби називають трубами з сірого чавуну, так як метал має вкраплення з кристалічного графіту.

 

 

Чавунні труби діаметрами 50, 100, 150 мм можна використовувати для монтажу внутрішньої і зовнішньої каналізації. Для ущільнення з’єднань використовують каболки.

 

 

До недоліків чавунних труб відносять велику масу і пов’язані з цим проблеми доставки, складування, монтажу.

 

Вимоги, що пред’являються до труб для зовнішньої каналізації

 

Труби для зовнішньої каналізації, по-перше, повинні бути стійкі до корозії, по-друге, вони повинні витримувати значний механічний тиск ззовні. Крім того, бажано, щоб труби для зовнішньої каналізації були стійкі до дії мінусових температур і до дій агресивних середовищ.

 

 

Всім цим вимогам відповідають труби з полівінілхлориду (ПВХ) і поліпропілену (ПП).

 

 

Сьогодні все більше забудовників віддають перевагу саме пластикових трубах для зовнішньої каналізації. Для цих цілей купують труби діаметром не менее110 мм. Труби з ПВХ та ПП легко монтувати, вставляючи одну трубу в розтруб інший з кільцем ущільнювача. Якщо кільце ущільнювача туге, можна використовувати силікон, який буде мастилом при з’єднанні, а, висохши, з’явиться додатковою ізоляцією.

Все частіше для пристрою зовнішньої каналізації застосовуються двошарові гофровані труби. Вони зарекомендували себе з найкращої сторони. Крім того, вони ідеально підходять для укладання безтраншейним способом.

 

 

Ріжуться труби з ПВХ та ПП ножівкою по металу або відрізними дисками, закріпленими на болгарці.

 

 

Для з’єднання труб продається велика кількість деталей, у тому числі і таких, за допомогою яких труби з’єднують з пластиковими ємностями очисних споруд.

Яким вимогам повинні відповідати труби для внутрішньої каналізації

 

Одне з перших вимог – стійкість до високих температур, оскільки стоки вод з пральних і посудомийних машин можуть мати температуру до 95 градусів Цельсія. Якщо до каналізації підключаються прилади, що мають високотемпературний слив, то більше підійдуть труби та фасонні частини з поліпропілену.

 

ПВХ-труби для внутрішньої каналізації підійдуть в тому випадку, якщо в них не планується спуск води вище 60 градусів.

 

 

Що стосується стійкості до органічних і неорганічних кислот і лугів, то обидва види труб зарекомендували себе однаково добре.

При монтажі системи використовуються труби для внутрішньої каналізації діаметром, в основному 50мм. З труб діаметром 110 мм монтують відводи від унітазів і біде. Цього ж діаметру труби зазвичай використовують і для пристрою стояка.

 

У продажу є пластикові труби різних діаметрів з з’єднувальним розтрубом довжиною від 25 см до 3 метрів. Це дуже зручно, оскільки дозволяє рідко вдаватися до різання труб.