Коли ви тільки-тільки затіваєте ремонт, то мрієте про те, щоб заощадити кошти. Це цілком можливо, якщо виконувати деякі види робіт своїми руками. Так, наприклад, можна зробити монтаж каналізації своїми руками.

Як зробити каналізацію своїми руками

 

Автономна каналізація, своїми руками виконана або із залученням фахівців у цій справі, як правило, має на увазі під собою використання при монтажі поліпропіленових труби діаметром 50 і 100 мм, іноді 30 мм. Сантехнічні прилади (виняток становить унітаз) підключають трубою діаметром 50 мм. Що стосується каналізаційних стояків, а так само горизонтальної зовнішньої каналізації, то вона монтується з труби 100мм. Повороти каналізаційної труби, які розташовані в горизонтальній площині, повинні знаходитися під кутом 45 °. Це ж стосується і всіх відводів та трійників. У вертикальній площині допустимі повороти під прямим кутом.

Система каналізації своїми руками в будинках

 

У будинках, які припускають наявність двох і більше поверхів, необхідно обов’язково передбачити наявність вентиляції каналізаційного стояка. Це – так звана фанів труба, і виводиться вона на дах. Крім того, в такій системі каналізації може використовуватися повітряний клапан. Робиться це для того, щоб знизити трудомісткість монтажу. З метою подальшого обслуговування до повітряного клапану обов’язково залишається доступ.

Каналізація в квартирі своїми руками

 

При проведенні таких робіт не варто забувати про те, що ухил каналізаційної труби внутрішньої каналізації повинен знаходитися в межах 2 см / м., оскільки під меншим ухилом не проводитиметься на необхідній швидкості рух води. Таким чином, буде сильно утруднений прохід рідких і твердих відходів по каналізаційних трубах. Засмічення каналізаційної труби може статися ще й через те, що сильне збільшення ухилу призводить до поділу потоку, як наслідок, вода не буде встигати змивати тверді відходи.

Про що не варто забувати

 

Пам’ятайте, що висота ванни і душової кабінки прив’язані до основного сливу в стояку. Опускати їх нижче встановленого рівня не можна, оскільки в цьому випадку доведеться пожертвувати прохідністю води.

 

У разі заміни основного стояка каналізації, це вас звільнить від тяжкої «розкарбування» розтруба. Проте, на самому початку демонтажу вам доведеться додатково зміцнити верхню трубу.

Залишити відповідь